Wczytuję dane...

Jakie skarpetki na lato

Korzystamy z nich dzień w dzień. Podtrzymują całe nasze ciało za każdym razem, gdy wstajemy, siadamy, idziemy czy stoimy. Stopy, bo o nich mowa, są narażone na wielki wysiłek, którym nawet na co dzień nie myślimy. Dlatego też musimy pamiętać o tym, aby o nie odpowiednio zadbać i to nie tylko wykorzystując do tego różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne. Latem praktycznie każda część naszego ciała narażona jest na pocenie się. Dlatego też warto wybierać naturalne materiały, które mają zapewniać odpowiednią przewiewność. Dotyczy to również i skarpet. W końcu nie zawsze możliwe jest chodzenie w sandałach na gołe stopy. Nie wszyscy też mogą w nich chodzić ze względu na obtarcia. Dlatego też pochylimy się nad pytaniem – jakie skarpetki wybrać na lato?

Z jakich materiałów wybierać skarpetki na lato?

Mogłoby się wydawać, że nie ma to większego znaczenia. Jednak zdaniem marki Auravia jest to niezwykle istotna kwestia! W końcu nasze stopy, podobnie jak inne części ciała potrzebują swobodnego dostępu do świeżego powietrza. W momencie, kiedy chodzimy w zabudowanym obuwiu, mają go znacznie mniej. Dlatego warto wybierać skarpety na lato wykonane z:

- Bawełny - a więc materiału cechującego się dobrą przewiewnością i szybkim wchłanianiem wilgoci. Produkty marki Auravia tworzone są wyłącznie z najwyższej jakości włókien, dzięki czemu idealnie sprawdzą się latem.

- Włókna bambusowego – to kolejny materiał, który jest przede wszystkim naturalny, przez co ma podobne właściwości, jak bawełna.

- Materiału higroskopijnego – to połączenie wyżej wymienionych materiałów. Dzięki specjalnym przerwom we włóknach skóra może oddychać.

Jakie skarpetki na lato wybierać do zakrytych butów?

Jeśli latem musisz chodzić w zakrytych butach lub czółenkach, to dobrym rozwiązaniem będzie wybór tzw. stopek, a więc znacznie krótszych modeli. W zależności od produktu, mogą one zakrywać tylko piętę i palce, przez co z powodzeniem założysz je do balerin, szpilek czy też innych półbutów. Oczywiście należy również wziąć pod uwagę materiał ich wykonania. Dlatego warto postawić na produkty marki Auravia wykonane z bawełny czy włókna bambusowego, czyli przewiewnych materiałów.